NovinkY

10.6.2012 Prodej andulek a zařízení.

7.6.2012 Okroužkováno mám 80 mladých, dnes jsem přidal fotografie do sekce odchov 2012.

7.4.2012 Přidány termíny letošních výstav pořádaných KCHA Praha a AZ. Dále přidány nové fotografie letošních odchovů, okroužkováno mám 58 mladých další jsou v budkách,vylíhlo se mnoho různých barev a kvalita některých mladých je velmi dobrá. 

7.1.2012 Letošní chovná sezóna je v plném proudu, pokud jde o mladé jsem na tom zatím lépe než v loňském roce, alespoň co se počtu týče. Ovšem od samců od chovatele Jo Mannese se odchov zatím nedaří. Do sekce fotogalerie jsem přidal několik fotografií prvních mláďat. 

28.10.2011 Přidány výsledky celostátní výstavy v Praze a celkové pořadí chovatelů za rok 2011.

1.10.2011 Dnešního dne jsem nasadil do nové chovné sezóny šestnáct párů andulek, chovné ptáky jsem doplnil o koupené andulky převážně od chovatelů p.Röslera, Řejhy, Grody a německých chovatelů p. Mánnese, Kuhna a Steingera. Do sekce fotogalerie jsem přidal několik fotografií nasazených andulek.

30.8.2011 Dnes přidány výsledky výstavy  Kněževes 2011.

30.6.2011 Dnes přidány výsledky mých andulek z výstavy Hostouň 2011.

31.5.2011 Dnes jsem přidal několik fotografií do sekce mláďata 2011 a některé vypadají velmi nadějně a do sekce prodej několik celkových foto prodávaných andulek.

6.3.2011 Opět jsem zvětšil chovatelské zařízení o dvě voliery, mladé andulky se konečmě líhnou lépé, nejlepší chovné páry chci nasadit v měsíci dubnu jsem již nyní zvědav co udělají. Do fotogalerie jsem přidal foto nového chovného zařízení i chovných andulek.

29.1.2011 Do fotogalerie jsem přidal foto některých odstavených mláďátek. stáří většinou kolem šesti týdnů. Dále jsem ptákům v tomto období udělal vitamínovou kůru PROMOTOREM L a provedl dezinfekci budek VIRKONEM S.

28. 11. 2010  Přidal jsem fotografie prvních mlaďátek, několik samiček sedí na vajíčkách a některé páry budu muset vyměnit. Hnízdit chci nechat pouze dvakrát výjmečně třikrát. Po druhém hnízdění nasazuji páry v záloze. Tak, aby vše vyšlo nejdéle do května.

6. 11. 2010 Tak první mláďátka jsou na světě, uvidíme jaké nás čeká překvapení zda se povedou. Pro jistotu jsem nakoupil jěště několik andulek do chovu od našich předních chovatelů pana Řejhy a pana Jandy. Některé znich byly i vystavovány na speciální výstavě andulek v Praze. Do rubriky fotografie jsem dal nové fotky mých andulek.

18. 9. 2010 Dnešního dne jsem nasadil do další chovné sezóny dvanáct párů, další přidám z důvodu jejich mládí v listopadu. Nové chovné páry mám složeny z vlastního odchovu a nakoupených andulek od našich chovatelů a některé ze Slovenska. K vedení evidence a tisku rodokmenů jsem zakoupil počítačový program  Vedení chovu pro exotické ptactvo, program se mi líbí a myslím, že mi usnadní administrativní práci s chovem. Do sekce fotogalerie jsem přidal několik fotografií nasazených andulek v chovné sezóně 2010/2011.

8. 8. 2010 Na prodej mám posledních pět mladých ještě nepřepeřených andulek, další odchov bude až v měsíci říjnu, ale prodej až po přepeření.Do chovu jsem ještě přikoupil několik andulek od přítele Lišky a Kouřila pro změnu krve. Nyní mám všechny andulky ve venkovní voliéře. Přidal jsem nové fotografie.

29. 5. 2010 Již se věnuji pouze chovu výstavních andulek. Předělal jsem celé chovné zařízení, jehož foto jsem přidal do galerie. Mám tři voliery z toho dvě venkovní a patnáct chovných klecí. Budky jsem dal také nové. otevíraní mají ze zadu a mají výsuvné  vyměnitelné dna. Nejhorší bylo vše za provozu přestěhovat, ale povedlo se bez větších ztrát, opuštěna byla pouze tři vajíčka. Nyní budu odstavovat dalších čtrnáct mláďat. Zakoupil jsem také čtyři nové výstavní bodovací klece.

2. 5. 2010 Fotogalerii chovných andulek jsem doplnil o další andulky nasazené do chovu, pro zimní chov 2010-2011 jsem dokoupil mladé andulky od přítele Vlka a přítele Součka. Tímto mám celý chov doplněn. Dále jsem dal do fotogalerie na prodej zbytek mladých, které prodávám nepřepeřené, možno sestavit asi tří nepříbuzné mladé páry. Dále prodám jednu samičku z roku 2007, letos měla tři mladé, ale přišel jsem o samce. Jedno z jejich mladých je foto v sekci na prodej "mládě nepřepeřené 250Kč". V budkách mám dalších 18 mladých a u čtyřech párů další snůšku.20. 3  2010  Zimní chov se mi moc nedařil, andulky nechtěly zasednout, nyní je situace lepší, na vajíčkách sedí 6 párů, pět mladých je již vylíhlých.

27. 3 2010 se konala v Kněževsi u Prahy výroční schůze KCHA, tam jsem od přítele Moravce zakoupil dva páry andulek jejichž rodiče pocházejí z importu z Německa, takže se pro můj chov jedná o úplně novou krev (viz rubrika foto)

25. 3. 2010  Jarní chov se zatím daří, do chovu jsem zařadil nejlepší andulky, zatím se vylíhlo devět mladých, ostatní sedí na vajíčkách. (viz rubrika foto) Ve fotogalerii je přídán taká můj hlídač voliér BIGGY, má také kladný vztah k papouškům neboť je koupen na burze papoušků v Týništi nad Orlicí.

  

 

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode